۷ مورد از بزرگترین مزایای خانه هوشمند

خانه هوشمند

و اینکه چگونه راحتی و آرامش ذهن شمارا افزایش می دهد.

در صورتی که به خانه هوشمند شک دارید باید به شما بگویم که در حال حاضر ما تو عصر طلایی تکنولوژی هستیم . در چند دهه گذشته ، ما به مرور زمان از تلفن های کابلی ، به کامپیوتر های کوچیک جیبیمون یا همون موبایل ها که قابلیت عملکرد های متفاوت دارن رو آوردیم !

این را بدانید که اگر تلفن های هوشمند یکی از مهمترین پیشرفتهای فناوری دهه 2000 بود ، یک قدم بزرگ بعدی از سال 2010 به بعد ، توسعه خانه هوشمند است.

و اما هوشمند سازی ساختمان چیست؟

فناوری هوشمند سازی ساختمان به طور کلی به مجموعه ای از  دستگاه ها ، لوازم و یا سیستم هایی که به یک شبکه مشترک وصل می شوند و می تواند به صورت جداگانه و از راه دور کنترل شود ، گفته می شود.

خانه هوشمند به شما این امکان را می دهد تا از قابلیت های پیشرفته و لوکسی استفاده کنید که در گذشته بدون تکنولوژي فعلی امکان پذیر نبود. با گسترش فناوری ، همچنان امکاناتی برای مشتریان خانه هوشمند فراهم می شود تا زندگی برایشان راحت تر و لذت بخش تر شود.


بزرگترین مزایای خانه هوشمند

مزایای خانه هوشمند

شما ممکن است خانه های هوشمند را به عنوان روشی ایده آل برای در اختیار داشتن آخرین فنآوری روز یا فرصتی برای فروشندگان خانه بدانید، اما دون تردید مزایای عملی و اقتصادی شگفت انگیزی در ساختمان هوشمند وجود دارد. می خواهید به چند مورد اشاره کنیم ؟

۱ – مدیریت متمرکز کلیه دستگاه ها فقط در یک مکان

فاکتور راحتی و آسایش شما در اینجا بسیار مهمه و توجه زیادی بهش شده. قابلیت کنترل کلیه بخش های خانه خود در یک مکان یک گام بزرگ برای پیشرفت فناوری و مدیریت خانه است. از دیدگاه تئوری ، تنها کاری که شما باید انجام بدهید اینه که یاد بگیرید چگونه از یک برنامه در تلفن هوشمند و تبلت خود استفاده کنید ، و با استفاده از آن شما می توانید در تمام منزل خود تمامی سیستم ها و دستگاه ها را کنترل کنید . این مسئله باعث میشود به مرور زمان کاربران بیشتری بتواندد از سیستم های هوشمند استفاده کنند و دسترسی خود به خانه هوشمند و امکانات آن را آسان تر کنند.

۲- انعطاف پذیری و جایگزینی ساده دستگاه ها و وسایل جدید

هنگامی که  در خانه هوشمندتان قصد جایگزین کردن تجهیزات جدید را دارید متوجه خواهید شد که این مسئله ساده و بسیار انعطاف پذیر است. مهم نیست که امروزه لوازم شما چقدر بروز هستن ، با گذشت زمان ، مدل های جدیدتر و چشمگیر تری به بازار خواند آمد . علاوه بر این ، شما احتمالاً با جایگزین کردن وسایل جدید در خانه خود به جای تجهیزات قدیمی ، تعداد دستگاه هایتان افزایش می یابد یا فناوری جدیدی را برای هوشمند کردن درون یا بیرون خانه تان بکار خواهید گرفت . امکان ادغام این دستکاه های جدید که قابلیت عملکردن به صورت یکپارچه و هماهنگ را دارند باعث می شود تا مدیریت  خانه بسیار ساده تر شود و به شما این امکان را می دهد تا با کمک جدیدترین فن آوری ها شیوه ی زندگی به خود را بروز کنید

3- حداکثر امنیت برای خانه شما

 هنگامی که ویژگی های امنیتی و نظارتی را در شبکه خانه هوشمند خود وارد می کنید ، امنیت منزل شما به سرعت افزایش می یابد. شما گزینه های متفاوتی پیش روی خود دارید که در حال حاضر تنها چند مورد از آنها بیان می شود. به عنوان مثال ، سیستم های هوشمند سازی ساختمان می توانند ردیاب های حرکتی ، دوربین های مداربسته ، قفل های درب اتوماتیک و سایر اقدامات امنیتی را در سرتاسر خانه به یکدیگر متصل کنند تا بتوانید آنها را با استفاده از تلفن همراهتان قبل از رفتن به رختخواب فعال کنید. همچنین بسته به زمان خاموش شدن هشدار ، می توانید هشدارهای امنیتی را در دستگاههای مختلف خود (موبایل ، تبلت و….) دریافت کنید و کلیه اتفاق هارا نظارت کنید ، چه در خانه باشید یا چه در آنسر کره ی زمین…

4- کنترل از راه دور عملکرد خانه

 تکنولوژی که با آن قادر به کنترل خانه خودتان را از راه دور هستید ، دست کم نگیرید. در یک روز فوق العاده گرم ،  تا ثبل از آنکه از محل کار خود به خانه بیایید میتوانید به خانه خود دستور دهید  تا در مدت زمانی مناسب خنک شود.اگر برای صرف شام عجله دارید و هنوز داخل فروشگاه هستید ،  اجاق گاز خود را روشن کنید تا شروع به گرم کردن کند آنهم در حالی که هنوز به خانه بازنگشته اید. حتی می توانید بررسی کنید که اگر چراغ  روشن است ، چه کسی در جلوی در ورودی شماست یا مطمئن شوید که در حالی که در راه بازگشت به خانه هستید ، تجهیزات صوتی تصویری مثل تلوزیون ، رادیو و مانند اینها خاموش هستند .

۵- افزایش راندمان و بازدهی بهتر انرژی

 بسته به نحوه استفاده شما از فناوری خانه هوشمند ، امکان استفاده بهینه تر از انرژی در داخل خانه شما وجود دارد. به عنوان مثال ، شما می توانید با استفاده از یک ترموستات هوشمند قابل برنامه ریزی که برنامه و اولویت های شما را برای دمای مورد نظرتان را می گیرد و حتی قابلیت یادگیری و شناسایی ترجیهات شما را دارست ، کنترل دقیق تری در گرمایش و سرمایش خانه داشته باشید ، و سپس بهترین تنظیمات کارآمد در مصرف بهینه انرژی را در طول روز داشته باشید. چراغ ها و یا سایه بان های الکترونیکی را می توان برنامه ریزی کرد تا هنگام غروب آفتاب به حالت مناسب برای عصر تغییر کنند ، یا هنگام ورود یا خروج از اتاق ، چراغ ها می توانند به طور خودکار روشن یا خاموش شوند ، بنابراین هیچ وقت نگران اتلاف انرژی نیستید.

6. بهبود عملکرد دستگاه ها

 خانه های هوشمند همچنین می توانند در کارکرد بهتر وسایل موثر باشند. یک تلویزیون هوشمند به شما کمک می کند تا برای یافتن برنامه مورد علاقه تان ،‌ برنامه ها و کانال های بهتری را پیدا کنید . یک اجاق گاز هوشمند  بدون هیچگونه اشتباهی در پخت و پز به شما در‌ پختن یک مرغ کمک خواهد. سینمای خانگی و سیستم صوتی با هوش مصنوعی طراحی شده است و  می تواند مجالس شما را در هنگام شادی و رقص مهمان ها ، بدون کوچکترین مشکل مدیریت کند.به صورت کلی اتوماسیون و هوشمند شدن دستگاه های مختلت شما باعث بهبود کارایی آنها میشود و زندگی در منزل را ساده تر و لذت بخش تر می کند!

7. مدیریت تمام جزییات خانه

یک مسئله دیگری که باید به آن پرداخته شود این است که شما در مورد خانه تان چقدر به جزییات توجه می کنید. شما می توانید متوجه شوید که چه مدت و برای چندمین بار است که امروز تلوزیون دیده اید ، چه نوع وعده های غذایی را میپزید ، نوع غذا هایی که در یخچال خود نگه می دارید و میزان انرژی عادات غذاییتان را کنترل کنید.به وسیله این اطلاعات شما می توانید عادات روزانه تان را آنالیز کنید و برای زندگی تان برنامه بسیار بهتری در نظر بگیرید.

هشتمین مورد از مزایای خانه هوشمند

یک مزیت دیگر برای خانه های هوشمند وجود دارد ، اما قرار دادن آن در لیست بالا درست نیست. به جای همه مزایای امروزی فناوری خانه هوشمند ، هشتمین مزیت در مورد چگونگی پیشرفت فناوری خانه هوشمند در سالهای آینده است.

افزایش میزان مصرف کنندگان فناوری خانه هوشمند و افزایش سطح انتظار آنها باعث شده تا بزرگترین شرکت های فناوری در جهان و مبتکران وارد مسابقه ای جهت کنار زدن یکدیگر و ارائه سیستم بهتر گردند. این بدان معناست که فناوری خانه هوشمند  بطور مداوم در حال توسعه است تا بتواند نیازهای دیجیتالی ما را برآورده کند و این صنعت در یک مسیر فوق العاده رو به جلو قرار  دارد.

خانه هوشمند

اگر علاقه دارید اطلاعات بیشتری در مورد نحوه به هوشمند کردن منزل خود بیابید ، یا اینکه فناوری خانه هوشمند چه کاری برای شما ، خانواده یا شغل شما می تواند انجام دهد ، حتما برای مشاوره رایگان با ما در ارتباط باشید.

ورود به صفحه تماس با ما

منبع

Share:

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بایگانی‌ها